Як продається деревина в Україні

В зв’язку зі змінами, що нещодавно сталися в українському законодавстві, реалізація деревини 260 лісовими господарствами тепер здійснюється через систему відкритих електронних торгів – Прозорро. Продажі. Щодня на онлайн аукціонах по ринковій ціні продається деревина різних сортів. Знайти цікавий лот можна на сайті торгівельної платформи, що акредитована в системі Прозорро. Більш детальніше про роботу електронних торгівельних майданчиків можна дізнатися тут sale.uub.com.ua.

Деревина, що є в наявності в якості лотів, може задовольнити будь-які потреби українських чи іноземних підприємств. Стати учасником торгів можуть фізичні та юридичні особи. Стороннє втручання в хід аукціону неможливе, так як він проводиться автоматично без участі сторонніх осіб.

Проект з продажу необробленої деревини розпочався в лютому 2020 року і був створений в якості експерименту. За час, що пройшов, він зміг довести свою ефективність, так як з його допомогою вдалося зруйнувати багато застарілих корупційних схем, що створювалися на основі хабарів та домовленостей.

Цей проект був створений для тих лісових господарств України, які продають не менш, ніж 25% запасів деревини. Якщо річний дохід лісгоспу складає 10 або більше мільйонів гривень, то продаж деревини через систему відкритих електронних торгів для нього є обов’язковим.

Лоти, що представлені на торгівельних майданчиках

Кожен лот на аукціоні – це окремий вид деревини. Мінімальний об’єм лоту – 150 кубічних метрів. Мінімальна стартова ціна – 200 тисяч гривень. На аукціоні, що проводиться відкрито та прозоро, може продаватися така деревина: дуб; бук; сосна; ялина; ялиця; вільха; береза та інші. Можна придбати ліс-кругляк, пиломатеріали чи навіть дрова промислового призначення. На цьому сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupyty-kruglyak-sosny-na-prozoro-prodazhi про продаж деревини в Україні можна дізнатися більше.

Актуальність лотів

Так як система електронних відкритих торгів працює цілодобово та автоматично, в ній завжди відображається тільки актуальна інформація, що обновляється в режимі реального часу. В системі Прозорро.Продажі акредитовано декілька десятків торгівельних платформ, що відрізняються між собою зручністю користування та якістю консультативних послуг. Незалежно від того, який з майданчиків буде обрано для роботи, розмір реєстраційного та гарантійного внеску буде однаковим. Також однаковими є і представлені лоти, так як всі акредитовані торгівельні платформи під’єднані до єдиної бази даних системи Прозоро.

Головні переваги

Електронні торги в Україні – це вигідний та зручний спосіб взаємодії продавців та покупців, від якої велику користь отримує і держава. За допомогою відкритих торгів у неї є можливість відслідковувати збут цінної сировини та наповнювати скарбницю завдяки прозорим угодам купівлі та продажу. На основі нового проекту вдалося ліквідувати велику кількість тіньових схем з продажу української сировини, а також наповнити бюджет країни.